Do 30 grudnia 2023 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Z grona nominowanych kapituła wybierze i nagrodzi specjalnymi statuetkami i nagrodami w 5 kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku.  Formularze zgłoszeniowe.

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Kojarzysz wśród swoich znajomych wolontariuszy? Masz dobre doświadczenie we współpracy z firmą odpowiedzialną i zaangażowaną społecznie? A może uważasz, że któraś ze znanych Ci organizacji pozarządowych powinna zostać doceniona? Zgłoś ich do czwartej edycji nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 grudnia 2023.

Żurawie Powiatu Grodziskiego to wyróżnienie, które ma na celu  promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach nagrody specjalnie powołana do tego kapituła (eksperci oraz wójtowie i burmistrzowie) w oparciu o nadesłane zgłoszenia oraz własną wiedzę i doświadczenie przyznaje nagrody i wyróżnienia w co najmniej 5 ww. kategoriach

Przed nami piąta edycja nagrody i gali, która stała się prawdziwym świętem aktywności obywatelskiej i pozarządowej. Wydarzeniem, które pokazuje, że także w tych dziwnych i trudnych czasach jest wiele osób firm i organizacji, które działają dla innych, poświęcają swój czas i energię, aby zostawić ten świat lepszym  – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. .

Dotychczas wśród … wyróżnionych Żurawiami Powiatu Grodziskiego znalazło się blisko 20 laureatów, w tym m.in.: w kategorii Społecznik roku: Agata Trzop-Szczypiorska (2019), Karolina Zaremba (2020), Danuta Dubielecka (2021), Mariusz Żaczkiewicz (2022); w kategorii Wolontariusz roku: Anna Krysiak (2019), Elżbieta Pokropek i Wolontariusze Domu Pomocy Społecznej  w Izdebnie Kościelnym i Grodzisku Maz. (2020), Tomasz Olczak (2021), Wojciech Łempicki (2022); w kategorii Organizacja pozarządowa roku:  Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Malwa Plus” (2019), Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Grodzisk Maz. i Jaktorów, Stowarzyszenie  „Związek Podkowian” (2020), Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach (2021), Stowarzyszenie “Dla Autyzmu” (2022); w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej: Lajk Taxi (2019), Kwazar Corporation sp. z o.o. (2020), Piekarnia i cukiernia Janusz Witaszczyk (2021) oraz Andrea sp. j. (2022).

Organizator nagrody zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowej nagrody lub nie przyznania nagrody w którejś z kategorii. Nagrody stanowią specjalnie na tę okazję wykonane statuetki, których autorem jest rzeźbiarz Jerzy Juczkowicz. Zostaną one wręczone podczas uroczystej Gali Aktywności Obywatelskiej, która odbędzie się w lutym 2024 roku.

Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Europa i My. Patronat honorowy nad nagrodą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, Starosta Powiatu Grodziskiego, Marek Wieżbicki, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński, Burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski, Wójt Żabiej Woli, Piotr Rybka, Wójt Baranowa, Agata Trzop-Szczypiorska, Wójt Jaktorowa, Rafał Drązikowski.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 30 grudnia 2023. WYPEŁNIJ FORMULARZ >>> Formularze zgłoszeniowe.